Hydrophil - naturalne szczoteczki do zębów

Hydrophil to producent naturalnych szczoteczek bambusowych. Ich produkty powstają w fabrykach w Lishui i Ningbo w Chinach, w bliskiej odległości upraw bambusowych. Właściciele firmy Hydrophila (Christoph i Wanja) stale nadzorują jakość produkcji.

Firma Hydrophil wspieraja organizacje Viva con Agua kwotą 10% od zysków ze sprzedaży swoich szczoteczek. Viva con Agua działa na rzecz zwiększania dostepności wody pitnej i podstawowych sanitariatów potrzebującym ludziom na całym świecie, np. w Nepalu, Etiopii, Ugandzie i Rwandzie.

Szczoteczki Hydrophil nie zawierają oleju mineralnego, włosie z bio nylonu wykonane jest z oleju rycynowego (surowiec odnawialny). Rączka wytwarzana jest z bambusa, czyli z jednej z najszybciej rosnących roślin na świecie. Uprawa bambusa jest ekologiczna, co oznacza, że nie nie było stosowane sztuczne nawadnianie i nawożenie. Od czasu posadzenia do wyprodukowania gotowej szczoteczki mija tylko dwa lata. Barwniki AURO stosowane w rączkach szczoteczek nie zawierają rozpuszczalników. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Kosmetyki naturalne - Z domu na Wsi - Facebook Kosmetyki naturalne - Z domu na Wsi - Instagram
Sklep internetowy Shoper.pl